еМагазин
Image default
Свет

(Видео) Јапонците полудеа по календар со Владимир Путин

Владимир Путин дефинитивно е една од најпознатите личности на планетата, а најдобар показател за тоа е еуроријата по календарот за 2019 година со рускиот претседател што се случува во Јапонија.

Неговиот календар е меѓу најпродаваните во оваа земја, а побарувачката ја надминува онаа за познатите јапонски и светски ѕвезди.

Фото: Alexey Druzhinin/AFP/Getty images/Видео:Russia insight

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Шеснаесет сојузни држави го тужат Трамп поради вонредната состојба

Никола Осило

(ВИДЕО) Маж се разнесе со експлозив на фудбалски терен во Белгија

Редакција

(ВИДЕО) Вo Њујорк почна судењето против Ел Чапо кој го водеше најголемиот наркокартел во светот

Редакција