еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) „Јас сум горда Еврејка од Република Македонија“: Што кажа разрешената министерка Мизрахи во Собрание

Кадарот на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи не е повеќе министерка за труд и социјална политика во техничката Влада.

Таа по шест часа расправа, во раните утрински часови беше разрешена од пратениците во македонското Собрание.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Која е разрешената министерка Рашела Мизрахи

(Фото) Мицкоски со заедничка фотографија со министерката Мизрахи го коментира нејзиното разрешување

Нејзино разрешување побара техничкиот премиер Оливер Спасовски, откако Грција испрати вербална нота за непочитување на Договорот од Преспа, бидејќи Мизрахи држеше прес конференции во Министерство за труд и социјална политика пред табла со Република Македонија, која одби да ја смени.

“Јас никогаш не сум ги прекршила Уставот и законите. Јас сум Рашела Мизрахи, горда Еврејка од Република Македонија!“, рече таа во нејзиното обраќање пред пратениците на седницата во македонското Собрание за нејзиното распуштање.

Собраниска седница 14.2.2020

Јас никогаш не сум ги прекршила Уставот и законите. Јас сум Рашела Мизрахи, горда Еврејка од Република Македонија!

Posted by Рашела Мизрахи on Петок, 14 февруари 2020

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мизрахи не е повеќе министерка, пратениците ја разрешија пред зори

Фото/видео: Фејсбук/Мизрахи/МРТВ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нови 163 заболени од корона вирусот од 1.794 тестирања, најмногу во Скопје 87

Редакција

„ТНТ“ по две години започна од почеток: Ќе има ли епилог за уривањето на „Космос“ на Фијат Цановски?

Редакција

Филипче: Се прават проекции за нови болнички капацитети за есенските месеци

Редакција