еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Авионска несреќа во Етиопија, ниту еден од 157. патници не преживеа

Ниту еден од 157. лица во авионот на Етиопиан ерлајнс, кој се урна некоку минути по полетување од Адис Абеба не ја преживеал несреќата, јави државната радиотелевизија на Етиопија.

На летот ЕТ 302 од Адис Абеба кон Најроби, имало луѓе од 33 националности, јавија локалните медиуми.

Авионот се урнал шест минути по полетувањето од аеродромот во Адис Абеба, соопшти претходно авиокомпанијата.

Боингот 737 бил на редовен лет од Адис Абеба до главниот град на Кенија.

МИА/Фото: Спутник/Видео: Al Jazeera English

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Запознајте ги чуварите на јавните пари: Директорот на Царината, Танасоски има брат близнак и ќерки близначки

Редакција

ЈСП Скопје вработува 100 помлади возачи, плата од 20.003 денари

Никола Осило

(Фото) Кој дојде на донаторската гала-вечера на која се одбележаа 10 години од постоењето на Македонија2025

Редакција