еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Благој Нацоски и „Цацко Конопишки“ феноменални со легендарната песна „Ти си некаде“

Еден од најталентираните македонски оперски пејачи Благој Нацоски во придружба на Бубо Каров алијас Цацко Конопишки имаа онлајн изведба на незаборавната песна „Ти си некаде“ од Симеон Гугуловски.

„Едвај го убедив да ми се придружи во пеењето, ама кога го убедив не можев да го запрам!

Сигурно се сеќавате на легендарната сцена на Цацко Конопишки и неговата темпераментна изведба на оваа песна од Симеон Гугуловски, но кога ќе го погледнете ова видео, ветувам дека тешко ќе го заборавите, исто така.

Во овие тешки времиња, кому не му недостасува малку хумор и позитивна енергија?!

Се надевам дека добро ќе ви дојде оваа „доза“!“, напиша Нацоски во постот на Фејсбук.

Tи си некаде

Едвај го убедив да ми се придружи во пеењето, ама кога го убедив не можев да го запрам!Сигурно се сеќавате на легендарната сцена на Цацко Конопишки и неговата темпераментна изведба на оваа песна од Симеон Гугуловски, но кога ќе го погледнете ова видео, ветувам дека тешко ќе го заборавите, исто така.Во овие тешки времиња, кому не му недостасува малку хумор и позитивна енергија?!Се надевам дека добро ќе ви дојде оваа „доза“!

Posted by Blagoj Nacoski on Среда, 13 мај 2020

Фото/Видео: Благој Нацоски/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Груевски повторно пред сите: Сам се повлекува од пратеничката функција

Редакција

ПОРТРЕТ: Која е Славјанка Петровска, заменик министерката за внатрешни работи

Редакција

Дирекцијата за заштита и спасување вработува седум лица, плата до 71.980 денари

Никола Осило