еМагазин
Image default
Македонија

(ВИДЕО) Боки13 со лисици на распит во Кривичен, претрес во 1ТВ и домот на неговите родители

Бојан Јовановски (Боки13) од граничниот премин Богородица каде што беше уапсен, вечерва е донесен на распит во Кривичниот суд, пренесува А1он.

Порталот А1он пренесува и дека полицијата влегла и во телевизијата 1ТВ, а и во домот на родителите на Јовановски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Биле користени и ПИ-мерки: За Боки 13 и Зоран Кичеец се водела предистражна постапка од 2 мај

„Боки го уапсиле, Катица оставка, Заев вика на лидерска, Кочан не сака у затвор …“: Твитер „поцрвене“

Боки 13 осомничен за перење пари: Со 1,5 милиони евра кои ги зел како мито, си купувал скапа облека и плаќал одмори

Фото/видео: А1он

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Антикорупциска: Градоначалниците на Вевчани и Гази Баба доставиле изјави за интереси, но нецелосни

Редакција

(Фото) Македонската и црногорската влада ја одржаа првата заедничка седница

Редакција

Груевски на Фејсбук: „Прво влез во НАТО и ЕУ, а потоа корекција на штетата„

Редакција