еМагазин
Image default
Балкан

(ВИДЕО) Ципрас стана магионичар

Традиционално, грчкиот премиер Алексис Ципрас, заедно со својата сопруга Бети Базиана, за Божик прими деца од различни краеви на државата.

Тој подели и подароци, а неговиот „обид“ да се испроба и како магионичар стана хит на социјалните мрежи во Грција, пренесува дописникот на еМагазин од Солун.

Фото: Фејсбук/Ципрас/Видео: Εθνικιστης Ν.Λ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кабинет на Ципрас: Мицотакис заборава дека во времето на неговата влада беше признаено постоењето на „македонски јазик”

Редакција

(ВИДЕО) Аеродромот „Македонија“ во Солун ќе добие нов изглед

Редакција

Твитот на Рама дека убиениот Грк е „луд“ дополнително ја вжешти атмосферата во Грција

Редакција