еМагазин
Image default
Балкан

(ВИДЕО) Дачиќ “доби“ конкуренција: И косовскиот премиер Рамуш Харадинај знае да пее

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, „доби“ конкуренција во пеење од косовскиот премиер Рамуш Харадинај.

Ramushi

Ramush Haradinaj në disponim të fortë,ia thotë këngës sot nga Suhareka. Ja cilën këngë e ka kënduar kësaj radhe.

Posted by Inspirimi on Недела, 26 мај 2019

Во видео кое го објавија косовските медиуми тој ја пее познатата aлбанска песна „Kај одиш моја самовило“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Рамуш Харадинај со сопругата Анита на гости во домот на Зоран и Зорица Заеви

(Фото) Заев замина приватно за Германија, во Приштина се сретна со Рамуш Харадинај

Видео: Inspirimi/фото: Рамуш Харадинај/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Три автомобили удирале по капијата на куќата на Цеца Ражњатовиќ

Редакција

Каменос нема да даде подршка ни на владата на Ципрас, ни за протоколот за влез на Македонија во НАТО

Редакција

(ВИДЕО) Аеродромот „Македонија“ во Солун ќе добие нов изглед

Редакција