еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Директорката на УЈП, Лукаревска приватно: Би глумела во Dirty Dancing, на вечера би ја поканила Евита Перон

Директорката на Управата за јавни приходи (УЈП), Сања Лукаревска е дел од најновото издание на серијалот на СДСМ, “30 прашања со“.

Лукаревска во интервјуто открива дека нејзина омилена боја е црвената, дека најмногу има плачено на филмот “The Notebook“, дека верува во љубов на прв поглед…

Омилен пијалок ѝ е боза, а од храна јаде сѐ освен полнети пиперки.

Песна на која секогаш игра е “Don’t stop the dance“ од Брајан Фери, би сакала да глуми во “Dirty Dancing“, а како историска личност која би ја поканила на вечера доколку би имала можност ја наведува Евита Перон

30 прашања со Сања Лукаревска

На кој филм најмногу имаш плачено, најголема предрасуда за УЈП и како би изгледал твојот совршен ден се само дел од прашањата што и ги поставивме на Сања Лукаревска, Директорка на УЈП, во најновото издание на „30 прашања со.“

Posted by СДСМ – Социјалдемократски сојуз на Македонија on Петок, 24 јануари 2020

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Кој е Спасовски приватно: Лесно избувлив, но истраен

(ВИДЕО) Шекеринска приватно: Ако не бев политичар, ќе станев учителка

(ВИДЕО) Која е Царовска приватно: Сака да сними дует со Бредли Купер, омилен филм и е „Џокер“

Видео: СДСМ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нема зима за акционерите на „Тетекс“

Редакција

Миле Јанакиески пуштен во домашен притвор

Редакција

„Лукоил“ го доби тендерот на ПИОМ за набавка на горива вреден 48.000 евра

Никола Осило