еМагазин
Image default
Свет

(Видео) Див Запад во САД: Полицајци на коњи влечеа афроамериканец врзан со јаже

Голем број реакции на социјалните мрежи предизвика видеото на кое се гледа како двајца припадници на полицијата во градот Галвстон во Тексас, САД качени на коњи влечат уапсен афроамериканец врзан со јаже.

Нивното оправдување е дека немале патролно возило и дека затоа закачиле јаже за лисиците со кои бил врзан четириесет и тригодишниот маж.

По реакциите во јавноста, шефот на локалната полиција се извини за инцидентот и рече дека ваквиот начин  на приведување е беспотребно срамотење.

Фото/Видео:Фејсбук/Ерин Тоберман/Youtube/FN tech room

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Прв сериски убиец на Кипар: Војник уби седум жени, меѓу кои и осумгодишно девојче

Редакција

Јужнокореецот Ким Џонг-јанг избран за нов претседател на Интерпол, рускиот кандидат „извиси“

Редакција

Кока-Кола го презема Коста, еден од светските брендови за кафе

Редакција