еМагазин
Image default
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Драма во Хрватска: Авион слета на автопатот Загреб-Ријека

„Несекојдневна интервенција“, напишаа на својот Твитер профил пожарникарите од Врбовци, Хрватска кои немаа многу работа при интервенцијата откако мал авион од типот „Цесна150 М“ принудно слета на автопатот Загреб-Ријека.

„Почна да кружи по небото над нас, се спушти многу ниско, но и понатаму мислевме дека тоа е нормално, потоа сфативме дека тој навистина ќе слета. Малку се движеше по средина на патот додека со крилото не се заби во оградата и остана на лентата, а од авионот излегоа жена и маж преплашени“, изјави за хрватските медиуми еден од очевидците кој го снимил настанот.

Drama na autocesti kod Ravne Gore: Prislino sletio manji sportski avion Više na http://bit.ly/33G0jGk

Avion sletio na autocestu: 'On pada, pada. Što je ovo?! Koči!'Više na http://bit.ly/33G0jGk

Posted by 24sata on Сабота, 17 август 2019

 

Фото/Видео: Твитер/Пожарна Врбовци/Фејсбук/24h.hr

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Нуркачите од „Акватек“ снимија живеалишта на загрозени ракови со јајца на дното на Охридското Езеро

Редакција

Орце Камчев и Цветан Панделески за 24 милиони евра си купуваат златна кокошка „сами од себе“

Редакција

Граѓански организации: Предлог-законот за Охридскиот регион отвора простор за носење штетни одлуки и понатамошно уништување

Редакција