еМагазин
Image default
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Ечеше „Бела чао“ наместо повик за молитва од џамии во Турција

Познатата антифашистичка италијанска песна „Бела чао“ ги разбуди вчера жителите на Измир во Турција наместо вообичаениот повик за молитва од џамиите.

Турските медиуми пренесуваат дека непознати лица извршиле упад во системот на џамиите и дека ја пуштиле песната.

Тамошната власт најави истрага за овој случај и санкции за сторителите.

Фото/Видео: Hurriyet daily news/Youtube/Gundem tube

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Јанева нема да дава исказ за „Рекет“

Редакција

Проблемот со уличните кучиња станува алармантен: Треба ли уште некој да загине, за да се реши

Редакција

(Галерија) Скршени кампови, превртени тенди, откорнати дрвја: Невремето направи пустош во Љубаништа

Редакција