еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Еден „куп“ нови бебиња во Зоолошката градина: Се родија кенгурче, пони, мини-прасиња…

Иако деновиве нема посетители поради рестриктивните мерки за корона вирусот, животот е убав во Скопската зоолошка градина, а најдобар показател за тоа е што таму има неколку принови.

Бебе доби кенгурчето Пикси. Од Скопје ЗОО преку Фејсбук информираа дека малото полека почнало да излегува од торбата на мајката во која поминува од неколку месеци до година и половина.

Во Зоолошката градина има и ново пони коњче, кое има ѕвезден белег

Принова имаа и гуските, чие мало се камуфлираше во тревата.

Најслатки се чини сепак се новата банда мини прасиња.

Бебиња најслатки на свет 😍😍😍

Posted by Tina Mickovska on Понеделник, 04 мај 2020

Фото/Видео: Фејсбук/Скопје ЗОО

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Продолжува хаосот во САД, Трамп се закани со војска на улиците

Редакција

Како Али Ахмети, Талат Џафери, Бујар Османи и Илир Мета ја славеа албанската азбука во Скопје?

Никола Осило

(Галерија) Скопје „искулира„: „Chill The Funk Out!“, конечно убава журка во парк

Редакција