еМагазин
Image default
Балкан

(Видео) Еди Рама не можеше да ги задржи солзите: Земјотресот во Албанија зеде 50. жртви

Премиерот на Албанија, Еди Рама не можеше да ги задржи солзите кога ги читаше имињата на 50. жртви од неодамнешниот земјотрес. Тој соопшти дека потрагата е завршена и додаде дека околу 2.000 лица биле повредени.

Рама информира дека оштетени се 900 згради во Драч и 1.465 во Тирана.

Инаку, меѓу жртвите од земјотресот е и девојката на Грегор Рама, син на албанскиот премиер.

Катастрофалниот земјотрес беше со интензитет од 6,4 степени според Рихтер. Толку силен земјотрес кај нашиот сосед немало три децении.

Фото/Видео:Youtube/TV report

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Одбиени барањата на Златна зора и Независни Грци за противуставност на ратификацијата на Протоколот за НАТО

Никола Осило

Вучиќ за Груевски и Медојевиќ: Ако ние така прогонуваме луѓе, цел свет ќе не осудеше

Редакција

„Драма“ во Грција: Можно ново гласање за недоверба на Владата на Ципрас и одлагање на гласањето за Договорот од Преспа

Редакција