еМагазин
Image default
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Силен земјотрес во Загреб

Два силни земјотреси утринава го погодија Загреб од 5,5 и 5 степени според Рихтеровата скала.

Вести за штети стигнуваат од сите страни, а паднал и врвот на катедралата во центарот на Загреб, пренесуваат хрватските медиуми.

Според нивните информациит, пациентите се вадат од болниците и се надвор.

Полицијата апелира граѓаните да бидат подалеку од градбите, а припадниците на армијата ги расчистуваат рушевините.

Видео: Nova RS/Фото: Принт скрин од видео на Nova RS

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Меркел во карантин: Била во контакт со доктор заразен од корона вирусот

Редакција

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ до 10 септември ќе соопшти дали ќе повикаат на бојкот на референдумот

Редакција

Детали за новите случаи на заразени со корона вирусот во Македонија

Редакција