еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Експлодира метеор над Куба, делови паднаа на тлото

На небото над Куба експлодира метеор чии делови паднаа на тлото.

Според очевидците на небото се појавила огнена топка и чад, а потоа „дожд“ од црни камчиња почнала да паѓаат врз туристичкото место Виналес и други делови на провинцијата Пинар дел Рио.

Експлозијата се слушнала и во Хавана.

Директорот на одделението за геологија на Кубанскито институт за геофизика и астрономија, Ефрем Хаимес Салгадо изјави дека е испратен тим експерти кои ќе ги соборат и анализираат примероците.

МИА/Фото: РТ/Видео: Youtube/DAHBOO77/CBS Evening News

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Ева Заева и Душко Чифлиганец на одмор во Бали

Редакција

Извршен одбор на СДСМ: Предвремени избори доколу пратениците не поддржат уставни измени

Редакција

Апелација ја потврди ослободителната пресуда за Заев во случајот „Поткуп“

Редакција