еМагазин
Image default
Забава

(ВИДЕО) Ердоган кум на свадбата на турскиот фудбалер Месут Озил

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган му беше кум на свадбата на фудбалерот на Арсенал, Месут Озил, кој се ожени за поранешната мис на Турција, Амина Гулсеу.

На свадбата беше и сопругата на турскиот претседател, Емине Ердоган, а свечената церемонија се одржа во хотелот „Фор сизонс“ на Бешикташ, пренесе агенцијата Анадолија.

Фото/видео: Ruptly

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Харви Вајнстин со „евтин надомест“ од 44 милиони долари ги замолчи злоставуваните жени

Никола Осило

(Видео) Разголените убавици на карневалот во Рио Де Жанеиро оставаат без здив

Никола Осило

(ВИДЕО) „Некст тајм“ ја преработија „Нешто ќе те питам бабо“

Редакција