еМагазин
Image default
Локално

(Видео) Филмска бркотница меѓу полицијата и полски хулигани во Скопје

Полски навивачи кои деновиве престојуваат во Скопје за да ја бодрат својата репрезентација на  квалификацискиот натпревар против нашиот тим за Европското фудбалско првенство 2020 вчера направија хаос низ градот.

Тие меѓусебно се степаа во едно од скопските кафулиња по што интервенираше македонската полиција.

Дел од нививачите и се спротиставија на полицијата и почнаа да бегаат пред да бидат совладани од поголем број полицајци на скопскиот Плоштад.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МВР: Приведени четворица полски навивачи по вчерашниот инцидент

Видео: Твитер/Фуркан Салиу

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Епидемија на заразна жолтица во Кочани

Редакција

Опожарен „Пасат“ на штипјанец

МВР: Нема пријава за повредени во пукањето кај Лептокарија

Никола Осило