еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео+Фото) Актерите Тино и Атанас како Заев и Мицкоски во „Еден на Еден“

Актерите Тино Костадиновски и Атанас Атанасовски ќе му бидат гости на Жаре во новата „Еден на Еден“, во недела, на Канал 5 телевизија од 18.30.

„Нѐ препознаваат, сѐ повеќе од театар, веќе не само од Златна Бубамара. Еднаш, во диско еден од обезбедувањето се фалел: Еј, знаеш кого видов сношти, оние Тони и Део“, раскажаа глумците во свој стил.

Дел од шоуто што не смеете да го пропуштите ќе биде и надсинхронизацијата на Атанас и Тино, тие ќе бидат во улогите на Зоран Заев и Христијан Мицкоски. Плус, Жаре им смисли и интересна игра, асоцијации со полна уста. Оригинална приказна за целата македонска естрада и уште неколку познати личности ќе раскаже Тино во рапот „Доуп естрада“.

Дел од новата „Еден на Еден“ ќе биде и босанскиот пејач Божо Вреќо, а ќе слушнеме и една хумана приказна од Борче Стаменов од Кавадарци кој поправа стари компјутери и ги донира на млади кои не можат да си дозволат да ги купат. Пред емисијата во недела, погледнете ја надсинхронизацијата на Тино и Атанас:

ПРОМОТИВНА ОБЈАВА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Васил Стерјовски прв Македонец кој стана пратеник во албанскиот Парламент

Редакција

Сите детали: Новозаболените со коронавирусот се на возраст од 30-39 години, 11 поврзани со потврдени случаи

Редакција

Џолев: Обвинителството во ниеден момент не побара притвор за Груевски

Редакција