еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО/ФОТО) Каде вечераа Заев и Ципрас со сопругите

Грчкиот премиер Алексис Ципрас и грчките медиуми „открија“ каде гостинот синоќа вечерал заедно со македонскиот премиер Зоран Заев и сопругите Зорица и Бети, пренесува дописникот на еМагазин од Солун.

Станува збор за еден од најубавите ресторани во Скопје, во склоп на винаријата Камник.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Кој е Гркот Зорба, на чиј гроб во Скопје партнерката на Ципрас положи цвеќе

(Фото) Заев и Ципрас на ручек во познат скопски ресторан, подоцна дојдоа Заева и Базиана

(Фото) Заева и партнерката на Ципрас на прошетка на Кале

Партнерката на Ципрас, Бети Базиана положи цвеќе на гробот на Гркот Зорба во Скопје

Фото: Влада/Камник/Ципрас/Видео: Ципрас/Proto Thema

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Твитер ја „подбра“ Владата за 2 јануари: „Роди ме мајко без совест, фрли ме во администрација“

Никола Осило

Детето ви гори во пожар и болката знае ли во чија душа е всадена, во мајката од Грција или во мајката од Македонија

Рамуш Харадинај поднесе неотповиклива оставка од премиер на Косово

Редакција