еМагазин
Image default
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео+фото) Најмалку шест жртви, меѓу кои и две деца во невреме на Халкидики

Најмалку шест лица, меѓу кои и две деца загинаа во невремето што го зафати северниот дел на Грција, во регионот на Халкидики, објавија локалните медиуми, пренесува дописникот на еМагазин од Солун.

Според последните официјални информации во невремето се повредени и над 30 лица, неколку лица се сметат за исчезнати, а во неколку туристички места е причинета голема материјална штета.

Меѓу загинатите се Романка и нејзиниот осумгодишен син врз кои се срушил покрив во таверна, двајца чешки туристи и Русин и неговиот двегодишен син врз кои паднало дрво пред хотел.

За сега нема информации дали има повредени или загинати македонски туристи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вознемирувачки видеа од моментот на невремето на Халкидики

(Вознемирувачко видео) Невреме во северна Грција: Стравична молња „фатена“ со мобилен во Солун

(ВИДЕО) Од МНР велат дека досега нема информации за настрадани македонски државјани во невремето на Халкидики

Фото/видео: thestival.gr/Proto Thema/ТВ Алфа/ТВ Скај

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Стартува промената на Уставот: Која е процедурата понатаму

Редакција

Твитер „полуде“ за новото видео со Груевски: „Украде милијарда за да јаде во Унгарија“

Никола Осило

(Видео) 108 години од раѓањето на Св.Мајка Тереза: Како беше пречекана светицата во Скопје

Никола Осило