еМагазин
Image default
Балкан

(Видео+фото) Премиерката на Србија со девојката на Парадата на гордоста во Белград

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ вчера се појави на Парадата на гордоста со својата партнерка Милица Ѓурѓевиќ.

Таа сподели и фотографии на нејзиниот Твитер профил:

Поворката помина низ улиците на Белград без инциденти.

Истиот ден беше организиран и протест од страна на противници на Парадата, на кој како што пренесуваат српските медиуми имало мали инциденти, откако групата сакала да ги пресретне учесниците на Парадата, па се судрила со полицијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Премиерката на Србија со партнерката на гости кај премиерот на Луксембург и неговиот сопруг

Фото: Твитер/Брнабиќ/Видео: Radio-televizija Vojvodine

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Драма“ во Независни Грци за пратеникот Папахристопулос, кој треба да го отстапи пратеничкото место

Редакција

(ВИДЕО) Пожар на брод што пловеше кон Крит, спасени сите патници

Редакција

(ВИДЕО) По земјотресите во Албанија: Само во Тирана и Драч оштетени околу 500 објекти

Редакција