еМагазин
Image default
Забава

(Видео+фото) Запознајте ја Кристина – најпопуларната продавачка на мандарини во Хрватска

Се чека на ред. Речиси сите купувачи се мажи, а за паркирање на автомобил се бара место повеќе. Штандот со неретвански мандарини се наоѓа покрај Стариот Самоборски пат во близина на Загреб. Деновиве ова е најпопуларно место за застанување на возачите кои ќе се најдат во близина.

Вака хрватските „Јутарњи лист“ и „Аутоклуб“ ја почнуваат приказната за 20-годишната Кристина Пенава, која како што велат успева да продаде и по 300 килограми манадарини во текот на еден ден.

Целата сторија ТУКА.

Видео/Фото: Youtube/Jutarnji List/Autoklub/Zvonimir Jurcic/Marko Miscevic

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Атиџе и гледала на кафе на Сара Џесика Паркер

Редакција

(Фото) Елена Ристеска ги поздрави фановите со секси-фотка од Мајами

Никола Осило

(Галерија) Твитер календар за 2019: Секси и со вкус

Никола Осило