еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Француската полиција брутално уапси 150 средношколци

Светот е вџашен од нескојдневните сцени од Франција меѓу кои е видеото на кое може да се види како полицијата во Франција апси околу 150 средношколци во училиште во Мант-Ла Жоли во парискиот регион.

Апсењето доаѓа по немирите кои се случија во близина на средното училиште Сен Егзипери, при што беа опожарени и два автомобили.

Уапсените се осомничени за „учество во вооружен собир“. Според полициски извори, уапсените се пренесени во полициските станици каде ќе биде одлучена нивната понатамошна судбина, односно дали Обвинителството ќе поднесе пријави против нив.

Фото/Видео: Youtube/Facebook/Russia today/Fhilip Bergard

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Твитер „зовре“: „Само ние и бубашвабите можеме да издржиме вакво загадување„

Редакција

„Европо, не не’ чекај“: Твитер реакции за кражбата на камерите за следење на рисот во националниот парк Маврово

Редакција

БЈБ започна истрага: Во затворена група на „Телеграм“ средношколци споделуваат експлицитни фотографии и видеа на малолетни девојчиња

Редакција