еМагазин
Image default
Свет

(Видео) Францускиот претседател Макрон со сопругата „покажаа“ како се игра на народна музика

Францускиот претседател Емануел Макрон заедно со сопругата покажаа дека знаат и да се провеселат.

На вечера организирана за преставници на земјите од Франкофонијата организирана во Ерменија тие заиграа на традиционална ерманска музика.

Während Frankreich demonstriert lässt es sich Macron gut gehen…Der passt schon ganz gut zu Merkel. Beide in den Sack, trifft man immer den richtigen!

Posted by Hand in Hand-Gegen die Gewalt auf unseren Straßen on Среда, 21 ноември 2018

Фото/Видео: Фејсбук/Hand in Hand-Gegen die Gewalt auf unseren Straßen

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Исчезна претседателот на Интерпол

Редакција

(ВИДЕО) Израелскиот министер за правда со партнерот дојде на Парадата на гордоста во Тел Авив

Редакција

(Видео) Невидени поплави во пустините на Саудиска Арабија

Никола Осило