еМагазин
Image default
Свет

(Видео) Гаѓаше цел на оддалеченост од 600 метри: Путин го испроба новиот снајпер од „Калашников“

Во негов стил, рускиот претседател Владимир Путин од прва рака го испроба најновиот модел на снајперска пушка од фабриката „Калашников“.

Станува збор за модел на снајпер SVCh, а како што пренесуваат руските медиуми, Путин гаѓал цел на оддалеченост од 600 метри.

Како изгледаше тоа погледнете во видеото на „Раша тудеј“:

Фото/видео: РТ/Ruply

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Ал Џазира Балкан“ креираше спот кој симболично укажува на глобалните закани на слободата на медиумите

Редакција

Ќе се посвети на хуманитарни акции и образование: Основачот на „Алибаба“, Џек Ма се пензионира на 54 години

Редакција

Станува ли Фејсбук најмалку безбедна социјална мрежа: Хакирани 50 милиони профили

Редакција