еМагазин
Image default
Е-излог

(ВИДЕО/Галерија) Манго: The everlasting days – spring/summer ’18 collection

MANGO ги спои своите #mangogirls за да ја отворат официјално летната сезона покрај базен во „Casa Uriach“.

Совршеното летно сценарио е доловено преку интимните муабети под сонцето. Нема ништо подобро од забава покрај базен, црпејќи инспирација за летото и патувањата со #mangogirls девојките.

Во колекцијата преовладуваат „сончеви“ нијанси како жолта, портокалова и црвена, но и неутрална бела боја.

Парчињата се збогатени и со декоративни шари со „paisley“ мотиви – во облик на солза, шара која потекнува од персиската култура, како и пругасти шари и различни текстури.

Не ги заборавајте деликатните додатоци – обетки инспирирани од морскиот свет и  ретро очилата за сонце кои се задолжителни.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Пролетта доаѓа полна со нови трендови од Springfield: Принтови, лесни материјали и многу боја

Редакција

Жените заедно, хумана иницијатива на Women’secret

Редакција

(Галерија/видео) 15 години Hugo Boss: Прославуваме 15 години стил и елеганција

Редакција