еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Го избра ли власта „правиот“ кандидат за претседателските избори: Животот на Стево Пендаровски во 2,5 минути

Ќе се покаже ли изборот на Стево Пендаровски за кандидат на владејачката коалиција во трката за претседател на државата како прав потег е прашање кое заслужува внимание сега по оформувањето на листата на кандидати на која покрај него се и Гордана Силјановска-Давкова и Блерим Река.

По долгите преговори и калкулирања, но и заострување на меѓусебните односи СДСМ и ДУИ се согласија на заеднички кандидат кој се чини дека ќе биде достоен противник на Силјановска и Река.

Имено, тој голем дел од професионалната кариера поминал како советник во претседателскиот кабинет, а претходно подолг период постепено напредувал во МВР.

Пендаровски беше противкандидат на актулениот претседател Ѓорѓе Иванов на изборите во 2014 година. Ова подзаборавено биографско видео од тогашната кампања со интересни моменти од неговиот живот потсетува на неговите адути во трката за претседател.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Твитерџиите му направија „крвна слика„ на Пендаровски, кандидатот на СДСМ и ДУИ за претседател

Има само југо: Каков имот пријавил Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател на СДСМ и ДУИ

Работел за двајца претседатели: Кој е Стево Пендаровски, еден од можните кандидати за претседател на државата

Видео/Фото: Youtube/SDSMtube/Фејсбук/Стево Пендаровски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прекинот на работа на „Кромберг и Шуберт“ и „Дрекслмаер“ прв голем удар од корона вирусот

Редакција

Според српски Курир Боки 13 се заканил дека ако нешто му се случи во затвор, ќе падне владата

Редакција

Алијансата за Албанците и Алтернатива официјално во коалиција под слоганот „Државата за сите”

Редакција