еМагазин
Image default
Свет

(Видео) Гори симболот на Париз, катедралата Нотр-Дам

Падна куполата на еден од симболите на Париз, катедралата Нотр-Дам, поради пожар кој попладнево ја зафати Богородичната црква.

Засега не се познати причините за пожарот.

За пожарот твиташе и градоначалничката на Париз, Anne Hidalgo.

Фото: Твитер/Anne Hidalgo/Видео: CBSN

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Катастрофа: Се урна индонезиски патнички авион со 188 патници

Никола Осило

Во Саудискиот конзулат во Истанбул пронајдени се „одредени докази“ дека новинарот Кашоги е убиен

Редакција

Индија ја укинува уставната автономија на Кашмир, војската во состојба на зголемена борбена готовност

Редакција