еМагазин
Image default
Македонија

(ВИДЕО) Груевски не му одговори на унгарски новинар од што живее во Будмипешта и дали се видел со Орбан

Новинар на унгарскиот медиум 444.hu објави ново видео со поранешниот македонски премиер, Никола Груевски кој стана азилант во Унгарија.

Новинарот меѓудругото го праша Груевски дали работи во Будимпешта и од што живее, како и дали се видел со унгарскиот премиер Виктор Орбан.

Груевски ги избегна новинарот и одговорите на прашањата и рече дека можеби ќе одгвовори во некоја друга прилика.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Груевски на унгарски јазик се збогува од Собранието

Трајко Славески: На Груевски уште од почеток му кажав дека за Мијалков прави голема грешка

„Ако Камчев доби пасош за едукативни цели можи Груевски е преку Еразмус Будимпешта заминат„: Твитер реакции

Фото: Фејсбук/Груевски/видео:444.hu

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Свечена церемонија за Заев и Ципрас во Минхен, денеска ќе ја примаат наградата „Евалд Фон Клајст“

Редакција

Мухамед Зекири: Џафери и ДУИ треба да објаснат на јавноста зошто го спасија нивниот побратим Вељаноски

Редакција

Кривичен суд: Условите не се совршени, но ги обезбедуваат основните предвидени со Законот

Редакција