еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Груевски снимен во познат и скап ресторан во Будимпешта

Азилантот Никола Груевски во Будимпешта е снимен од екипа на унгарскиот портал „24.ху“ како руча во познат и скап унгарски ресторан.

Според снимката на порталот, Груевски не бил сам туку во придружба на неколку лица. Новинарот се обиде да му постави неколку прашања на Груевски, но тој набрзо влезе во автомобилот.

Груевски вчера беше „уловен“ и од страна на дописникот на „Гардијан“, Даниел Нолан.

Видео: 24.hu/Фото: Фејсбук/Груевски

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дописникот на британски „Гардијан“ го фотографираше Груевски во Будимпешта

Обвинителството за две недели ќе објави информации од истрагата за бегството на Груевски: Ќе одат по снимки во Црна Гора

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Османи прв ќе лета до Атина со новата линија на „Aegean airlines”

Редакција

Во блок-трансакција продадени акции од НЛБ Банка за 844.000 евра

Никола Осило

„Аутомобиле СК“ го доби тендерот на прилепски „Водовод и канализација“ за набавка на товарни возила

Никола Осило