еМагазин
Image default
Свет

(Видео) Хит во светот: Спикерот во парламентот на Нов Зелaнд хранеше бебе сред седница

Спикерот во парламентарниот дом на Нов Зеланд, Тревор Малард стана хит во светот откако сред седница го зеде новороденото бебе на парламентарецот Тамати Кофи кај себе на спикерската фотеља за да го нахрани.

„Вообичаено спикерското столче се користи од претседавачките офицери, но денеска една ВИП-личност седна до мене“, напиша Малард во постот на Твитер со фотографија од оваа случка.

Тој на колегата и на неговата сопруга им ја честиташе приновата.

Фото/Видео:CNN/Youtube/Telegraph

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) За помалку од 24 часа нов масакар во САД, најмалку деветмина загинати

Редакција

Запознајте го Гислан Кутар, францускиот автомеханичар кој стои зад идејата демонстратите во Франција да носат „жолти елеци“

Редакција

(Видео) Светски лидери му одадоа почит на Жак Ширак: Со „Марсељезата“ испратен експретседателот на Франција

Никола Осило