еМагазин
Image default
Балкан

(ВИДЕО) И Македонци на Парадата на гордоста во Солун

Во Солун денеска се одржа осмата по ред Парада на гордоста, јавува дописникот на еМагазин од Солун.

На Парадата, како што пренесува дописникот на еМагазин присуствуваа и преставници на македонски невладини организации, кои работат на подршка за ЛГБТИ заедницата.

На стартот на Парадата, традционално се обрати градоначалникот во заминување, Јанис Бутарис.

Меѓу присутните имаше и преставници на владејачката Сириза, предводени од кандидатката за градоначалник на неодамнешните локални избори.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Солун не се одржа Стрејт парада, во организација на „Обединети Македонци“ од безбедносни причини

На 29. јуни во Скопје две паради: Едната за подршка на ЛГБТИ заедницата, другата за за поддршка на традицијата, бракот и семејството

Фото/видео: thestival.gr

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ципрас во средината на јануари ќе одлучи кога Преспанскиот договор ќе влезе во грчкиот Парламент

Редакција

На бугарскиот граничен премин „Ѓуешево“ се уште се користи „ПЈРМ“

Редакција

Ќе повлече ли нога: Коѕијас не е член на Сириза, туку на Прато, кое има тројца пратеници

Редакција