еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Илјадници граѓани излегоа „За“ европска Македонија

Голем број граѓани од целата земја излегоа денес на улиците на Скопје за да учествуваат во Маршот за европска Македонија и големиот граѓански собир „Излези ЗА европска Македонија“.

Во живо: Марш за европска Македонија и голем граѓански собир „Излези ЗА европска Македонија“.

Posted by Излези ЗА европска Македонија on Недела, 16 септември 2018

Видео/фото: Фејсбук/Зоран Заев

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски предлага лустрација на сите политичари, почнувајќи од него па до Заев

Редакција

Исклучените пратеници од ВМРО ДПМНЕ ќе гласаат за законите за кои треба двотретинско мнозинство

Редакција

(Галерија) Да ти е милина да работиш: Како изгледаат новите канцеларии на Вип

Редакција