еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Видео) Историски успех: „Медена земја“ номиниран за „Оскар“ за најдобар документарец и странски филм

Документарниот филм „Медена земја“ е номиниран за најдобар документарец и најдобар странски филм за годинешното доделување на наградите „Оскар“, што е историски успех за македонската кинематографија и воопшто за Македонија со оглед на тоа што прв пат наш филм е номиниран во две категории.

Филмот е во режија на Тамара Котевска и Љубомир Стефанов.

Екипата на „еМагазин“ и посакува на целата екипа да освои барем една од статуетките.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Отворено со Атиџе, ѕвездата на „Медена земја“: Обожавам да пеам, сакав да станам пејачка

(Фото) Медена тура: Воодушевени од Атиџе, велосипедисти возеа до нејзиното село Бекирлија

Фото: Фејсбук/Медена земја

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каков имот пријавила поранешната обвинителка, Лиле Стефанова, која ќе ги застапува „Титаник“, „Траекторија“ и „Маџар Телеком“

Редакција

Што порачаа МПЦ и ИВЗ за референдумот за името

Редакција

(Фото+Видео) Тензија помеѓу две непознати групи пред Капитол мол

Редакција