еМагазин
Image default
Македонија

(Видео) Италијанската телевизија РАИ му посвети големо внимание на експремиерот Никола Груевски

Експремиерот Никола Груевски на својот фејсбук-профил објави интервју дадено за познатата италијанска телевизија РАИ.

Во рамките на емисијата „Исток-Запад“ беше даден целосен профил на експремиерот, причините за неговото бегство и заканите за ликвидација.

Интервју

Интервју за италијанската телевизија РАИ

Posted by Nikola Gruevski on Петок, 01 март 2019

Фото/Видео:Фејсбук/Никола Груевски

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Унгарската полиција ја прекина истрагата за Груевски, во земјата влегол легално

Кумановската група со писмо им се закани на Ахмети, Груевски и Мијалков

Груевски: Ниту сум организирал, ниту сум дал согласност некој да организира насилен упад во Собранието

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски од Брисел го смени ставот: Го поздравувам потпишувањето на протоколот за НАТО, ама Заев го направи на недостоинствен начин

Редакција

Фатиме Фетаи „бесна“: Да се казни адвокатот кој не дојде на рочиштето за „Титаник 2“

Никола Осило

Пообилни врнежи од снег, ниски температури и голомразица во наредните денови

Никола Осило