еМагазин
Image default
Ретро

(ВИДЕО) К-15 визионери: Цацко, Тошо и „нашата земја“ хит на Твитер

Бројни реакции на социјалните мрежи за се почестата употреба на „нашата земја„ наместо името на државата, од страна на функционерите, што беше посебно видливо за време на обележување на Денот на независноста.

Хит на Твитер во тој правец стана и видео на К-15 од пред неколку години:

Фото/видео: К-15

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Кирк Даглас им подарувал училишен прибор на децата од Егејска Македонија

Редакција

(ВИДЕО) Како изгледаше прогласувањето на независност: Што порачаа Црвенковски, Андов, Ѕинго, Глигоров…

Редакција

Подзаборавено видео: Македонката што му ја предаде штафетата на младоста на Тито

Никола Осило