еМагазин
Image default
Македонија

(ВИДЕО) Како беше пречекана Меркел

Германската канцеларка Ангела Меркел пред Владата беше дочекана од премиерот Зоран Заев.

Како изгледаше дочекот погледнете во видеото.

Фото/видео: Влада

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Меркел: Вие сами одлучувате за Вашата иднина, не останувајте дома на 30 септември 

(ВИДЕО) Димитров со букет цвеќе ја пречека Меркел

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во СДСМ се уште дебатирале за предвремени избори, можен е и консензуален претседателски кандидат

Редакција

Ако некој предмет од СЈО отворен надвор од рокот стигне до Врховен суд, тој ќе ја укине пресудата, најави Вангеловски

Редакција

Одбележани 76 години од стрелањето на 12. младинци од Ваташа

Никола Осило