еМагазин
Image default
Ретро ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Како изгледаше прогласувањето на независност: Што порачаа Црвенковски, Андов, Ѕинго, Глигоров…

Mакедонија денеска слави 27 години независност.

Ве потсетуваме како изгледаше чинот на прогласувањето независност, а и што порача политичките лидери, поранешните претседатели Киро Глигоров, Бранко Црвенковски, поранешниот претседател на Собранието, Стојан Андов, поранешниот премиер Љупчо Георгиевски…

Видео: МТВ/Youtube/vbbskmk

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Основниот суд Охрид распиша тендер за набавка на лимузина

Никола Осило

(Фото) Во Струга не важат законите, се става бетон среде трската

Редакција

Генералниот секретаријат на Владата распиша тендер за набавка на информатичка опрема вреден 108.000 евра

Никола Осило