еМагазин
Image default
Балкан

(ВИДЕО) Како му ја „наместија“ паричката на градоначалникот на Загреб

Видеото на кое се гледа како му ја „местат“ паричката на традиционален прием во организација на Српскиот национален совет во Загреб, (на кој се кршеше и традиционалното бадниково лепче), на градоначалникот на Загреб, Милан Бандиќ, стана хит во регионов.

На видеото убаво се гледа дека попот ја дава паричката на претседателот на Српскиот национален совет, Милорад Пуповац, а тој пак му ја подава на Бандиќ, кој се пофали.

Фото: Фејсбук/Бандиќ/Видео: Politika je Prosta Stvar

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Турски оџа обвинет за сексуално малтретирање на деца, формирање култ со 150 следбеници

Редакција

Кулоглу од Сириза: Во Грција нема македонска нација од којa се откажуваме, има северни Грци кои се нарекуваат Македонци

Редакција

Грција, Македонија, Александар Велики и БЈРМ најпопуларни статии на грчката Википедија за 2018

Редакција