еМагазин
Image default
Балкан

(ВИДЕО) Како на филм: Грчките медиуми објавија снимка од убиство на грчко-австралиски бизнисмен

Грчките медиуми објавија снимка од безбедносна камера, на која се гледа убиството на грчко-австралискиот бизнисмен, Јанис Макрис (46), пренесува дописникот на еМагазин од Солун.

На снимката се гледа дека убиството се случува за неколку секунди со пиштол со пригушувач, а Макрис не успеава да избега.

Макрис беше убиен пред неколку дена, а случајот доби уште поголем публицитет во јавноста, бидејќи неговата сопруга периодов е една од учесничките во тв шоуто „Your still rocks„, која по убиството го напушти истото.

Фото: tlife.gr/видео: newsittv

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Рама за „бомбите“: Тоа е кал што опозицијата ја фрла врз Албанија

Редакција

(Фото) „Не лажете со години“: Село во БиХ им забрани на политичарите да агитираат во него за престојните избори

Редакција

Узо со вкус на лимон, портокал, цреша и лимон и минт

Редакција