еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Како се славеше Новата година во Њујорк, Дубаи, Пекинг…

Над милион луѓе ја дочекаа новата година на Тајм сквер во Њујорк, а досега невиден огномет беше подготвен за дочекот во Дубаи.

Огномети и организирани прослави со игри, музика и други изведби имаше и на плоштадите ширум земјината топка за што најдобро сведочи видеото на Си-ен-ен.

Фото/Видео: NY behind the scenes/Youtube/CNN/Global news

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фирма испуштала отровни хемиски агенси во Брегалница

Никола Осило

(ВИДЕО) Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ е за предвремени парламентарни избори

Редакција

(Видео) Семејството продаде се што имаше, на ред сме ние: Да спасиме мајка на две деца

Редакција