еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Како се тестираат идни припадници на специјалните единици на МВР

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска беше во посета на кампот Белица кај Македонски брод, каде е во завршна фаза дрил тестот за селекција на кандидатите за специјалните единици.

Како изгледа тестирање на идни специјалци погледнете во видеото:

Фото/видео: МВР

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Турција за скандалозна ја смета одлуката весникот „Заман Македонија” да добие пари од државата

Редакција

(Следете во живо) На Богородица и Табановце се чека до 30 минути

Редакција

Твитер фати сеир за изборите: „СДСМ нема да ја сфати пораката, ВМРО мисли дека сме заборавиле на режимот“

Никола Осило