еМагазин
Image default
Забава

(ВИДЕО) Како звучи Тамара: Прва проба на Евровизија во Тел Авив

Нашата преставничка за Евровизија, Тамара Тодевска денеска во Тел Авив ја имаше својата прва проба, на која носеше креација на македонскиот дизајнер Александар Ношпал.

Таа ќе настапи со песната „Proud“ на второто полуфинале на 16. мај.

Како звучеше денеска Тамара, погледнете во видеото:

Фото/видео:Eurovision Song Contest

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вечерва бесплатна журка со Пол ван Дајк во скопски Аеродром

Редакција

(Видео) Кајли Џенер ги полуди социјалните мрежи со секси снимка од новиот дом

Редакција

(Фото) Четкар во Њујорк и Охрид снима нов видео-запис за „Going Home“

Редакција