еМагазин
Image default
Забава

(Видео) Калиопи со нова песна „Хајде да пјевамо“: Нека патуваат добрите желби

Калиопи има нова песна „Хајде да пјевамо“, чија што музика и продукција се на нејзиниот поранешен сопруг Ромео Грил, а текстот е нејзин.

„Декември е месец во кој испраќаме и примаме честитки со надобри желби. Јас наместо честитки ја подарувам песната „Хајде да пјевамо” која ја слави љубовта, задоволството и среќата на живеењето.
Посветена е на сите знајни и незнајни луѓе со желба да се свртат кон себе и околу себе, кон вистинските вредности и кон сето она кое ги прави среќни“, вели Калиопи по повод новиот сингл.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео+Галерија) Лоба снимаше спот на Санторини

Редакција

(ВИДЕО) Најдобар пласман на Македонија на Евровизија: Тамара осма, победи Холандија

Редакција

Почнува „Ѕвезда број 1“ – ново музичко талент шоу, ќе се емитува на „1ТВ“

Никола Осило