еМагазин
Image default
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Видео) Катастрофа сред Скопје: Реката Вардар како лента за отпадоци

Отсуство на свесност дека секој граѓанин е должен да придонесе во заштитата на животната средина и неефикасност на институциите во справувањето со еколошките проблеми најдобро може да забележи од видеото објавено на социјалните мрежи на кое се гледаат илјадници пластични шишиња, ќеси и друг отпад како пловат по реката сред Скопје.

Вардар е буквално претворен во лента за отпадоци.

Реката Вардар, Скопје 2019-та година. Кеј 13ти ноември градски парк.

Posted by Нешто Различно on Сабота, 27 јули 2019

Видео: Фејсбук/Нешто различно

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Не се дише, Кавадарци се гуши

Редакција

Иванов или Нинџа: На кого му верува јавноста?

Никола Осило

10 лица од новозаразените со коронавирусот со претходни заболувања

Редакција