еМагазин
Image default
Македонија

(ВИДЕО) Катица Јанева одговараше на новинарите џвакајќи „мастика„

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, се најде на „удар“ на социјалните мрежи, поради тоа што денеска при одговарање на новинарски прашања, џвакаше гума за џвакање.

„Моментот“ е „фатен“ во видеото на 1 минута и 58 секунди.

Видео: Алсат М/Фото: СЈО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јанева: Без „бомбите“ некој може да се спаси, а некој може да биде плус обвинет

Романско сценарио за СЈО: Ќе ја снајде ли Катица судбината на Ковеши?

Твитер „зовре“ за СЈО: „Милион разговори, еден осуден и тој побегна“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Убава вест: Оздравени 53 пациенти, вкупната бројка изнесува 553

Редакција

Уште тројца од персоналот во болницата „Плодност“ во Битола позитивни на коронавирусот

Редакција

Спасовски: Заканата во следните две недели е страшна и радикална, пикот од 2.000 до 2.500 заболени

Редакција