еМагазин
Image default
Македонија

(ВИДЕО) Катица Јанева со лисици донесена во Обвинителството за распит за „Рекет“

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева денеска со лисици беше донесена во ОЈО за гонење организиран криминал и корупција за распит за случајот „Рекет“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Освен Фрчкоска, Јанева ќе ја застапува уште еден адвокат

Катица Јанева на распит за „Рекет“, откако истрагата заврши

Видео: А1он/Фото: СЈО

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Привремено по смената на Велковски, БЈБ ќе го води Бесим Деари

Редакција

Груевски: Планирав да одам во затвор, но избегав бидејќи ми се спремаше ликвидација таму

Редакција

Во монтажната болница хоспитализирани 13 пациенти, во Козле еден возрасен и 2 деца

Редакција