еМагазин
Image default
Македонија

(ВИДЕО) Кој од коалционите партнери на СДСМ дојде на средба кај Заев

Коалиционите партнери на СДСМ ја поддржаа одлуката на 12 април да се одржат предвремените парламентарни избори.

Заев по синоќешниот состанокот со партнерите во седиштето на СДСМ изјави дека верува оти ќе добие чист мандат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Заев си оди, кој ќе биде новиот технички премиер?

Кои министерства ќе ги земе ВМРО-ДПМНЕ во техничката влада

Предвремени парламентарни избори: Го чека ли и Заев истата судбина како на Ципрас

Фото/видео: СДСМ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Што изјавија при гласањето Силјановска Давкова, Пендаровски и Иванов?

Никола Осило

Седумината обвинети за учество во ИСИС ја признаа вина

Редакција

Заев: Пропусти нема направено ниту една институција, единствено ако граничните служби го пропуштиле Груевски

Редакција