еМагазин
Image default
Спорт ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Крушево едно од најдобрите места за параглајдинг во Европа

Според љубителите на параглајдингот во Европа Крушево влегува во најдобрите 23 места за практикување на овој спорт.

Веб сајтот awe365.com направи истражување на ниво на Европа и во конкуренција на полетувалишта од повеќе држави како Шпанија, Италија, Франција, на листата се најде и наше Крушево.

Целото истражување, ОВДЕ.

Видео: Paragliding – Clive/Фото: Општина Крушево

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ќе се договорат ли СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ за промена на изборниот модел, за да „ќар“ имаат и другите партии

Редакција

Кој блефира, ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ: Избори или уставни измени

Редакција

Супер-его логика на МАНУ: Договорот е добар ама за нас да не важи

Никола Осило