еМагазин
Image default
Македонија

(ВИДЕО) Лавина од вулгарни реакции, откако Отец Пимен соопшти дека ќе гласа ЗА на референдумот

И Митрополитот Европски, Пимен, се вклучи во кампањата „Излези ЗА европска Македонија“.

Во видео обраќање, отец Пимен вели дека референдумот на 30 септември е историска шанса кога одлучуваме за иднината на земјата и затоа тој ќе излезе и ќе гласа „ЗА“:

– Во овие историски моменти за Македонија кога одлучуваме за иднината на својата земја потребно е секој секому да подаде рака, да ги надминеме сите разлики и кавги меѓу нас, и да се обединиме во идејата за европска иднина на нашата земја. Ова е истриска шанска која не смееме да ја прошпуштиме. Затоа на 30. ќе излезам и ќе го дадам својот глас „ЗА“„.

Отец Пимен За европска Македонија

„Да се обединиме во идејата за европска иднина на нашата земја“. – Otec Pimen #ИзлезиЗА

Posted by Излези ЗА европска Македонија on Понеделник, 17 септември 2018

Јавното соопштување на неговата одлука на неговиот Фејсбук профил предизвика лавина од негативни, пред се вулгарни коментари.

Фото/видео: Фејсбук/Отец Пимен

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Собранието на предлог на СДСМ, ја изгласа мајка му на Боки 13, за член на Комисијата за слободен пристап до информации

Редакција

Рекорден број поплаки за детските права, најмногу во образованието

Никола Осило

Од притвор излегуваат Камчев, Мијалков, Јанакиески, Божиновски, Панделески…?

Никола Осило